Blog

Design a dekorace, hra s přírodními materiály

Přírodní stavební materiály mají obrovský designový a dekorativní potenciál. Hrajeme si s nimi, dáváme jim svoji energii a tím vytváříme neopakovatelné otisky do okolního prostředí. Je to krásná kreativní práce, jejíž cílem je vytvořit něco, co bude pak rozdávat radost a příjemné pocity mnoha lidem.

Hliněné omítky a přírodní materiály pro renovace interiérů

Přírodní materiály jsou pro interiéry budov vhodné nejen pro svoji funkčnost, kdy se maximálně podílí na vytváření zdravého klimatu, ale také svojí vysokou estetickou hodnotou. Pohladí tak nejen naše tělo, ale i naši duši.

Hliněná podlaha a oltář v kapli Panny Marie Bolestné v Nesvačilce

Když se snoubí krása přírodních materiálů s energií věčného Ducha, vnímáme Boží dokonalost. Proč nevzít to, co Nejvyšší stvořil a dal nám k používání, a jednoduše bez zbytečných a složitých transformací z toho vytvořit něco, co nás k Němu přiblíží. Zkuste tu krásu zakusit i vy.

Jak je to se vzdušnou vlhkostí a hliněnými omítkami?

Nejznámější vlastností hliněných omítek je jejich schopnost spoluvytvářet optimální vlhkost vnitřního prostředí. Pokud někdo něco ví o hliněných omítkách, pak je to většinou povědomí o této jejich vlastnosti, ze které se stal mýtus. Jak to tedy skutečně je s hliněnými omítkami a jejich vlivem na vzdušnou vlhkost v interiéru?

Modernizace povrchů interiéru

I v zabydlených bytech a domech stojí za to si vytvořit krásné, příjemné a hlavně zdravé prostředí, pokud máte pocit, že to dosud nebylo ono. Přírodní materiály v čele s hliněnými omítkami a nátěry skýtají obrovské možnosti pro takovou modernizaci. Podívejte se na jednu z nich.

Jílové nátěry Coloratura

Přírodní pastelové barvy hebkého sametového vzhledu mohou být nenucenou součástí vašich domovů a pracovišť. Mohou se stát tím, co vám bude stále dodávat optimismus a dobrou náladu.

Dům s podsíní z Oskořínku

Závěrečná fáze rekonstrukce, 27.7. 2021 - 3.9.2021, Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem

Závěrečnou etapou letošních prací završujeme několikaleté dílo celkové rekonstrukce domu s podsíní z Oskořínku. Stavba byla přemístěna do skanzenu v Přerově nad Labem, kde byla v rámci možností za použití prastarých technologií uvedena do původního stavu bez závad.

Kurzy Ecvet SHS - Materiály

16.7.2021, 17:00 - 18.7.2021, 16:00, Hostim 93, 671 54 Hostim

Chcete porozumět podstatě materiálu? Chcete poznat, která hliněná směs je lepší na omítky a která na dusané zdi? Nebojíte se upatlat od hlíny? Pak je tenhle kurz přesně pro Vás!

Workshop předmětu HLS-KE Hliněné stavitelství

7.7.2021, 10:00 - 9.7.2021, 16:00, FA VUT Brno, Poříčí 273/5

Kurz je primárně zaměřený na kompletní řízení zakázky v hliněném stavitelství, včetně návrhu, harmonogramu a řízení lidských zdrojů.

Kurzy Ecvet SHS - Ekonomika - online

13.2.2021, 8:00 - 17:00, Poříčí 5, 639 00 Brno

Chtěli byste pracovat s hlínou, ale nevíte, kolik Vám za Vaši práci lidé zaplatí? Budete realizovat hliněné prvky a chcete vědět, kde nakoupit nejlevněji a jaká je obvyklá cena materiálu? Přijďte na náš jednodenní kurz a my Vám rádi poradíme! Poznejte hlínu!

Workshop hliněných konstrukcí

25.-27.9.2020, Brno, FA VUT

Závěrečné zkoušky NSK pro obor Zhotovitel hliněných staveb

6.-10.10.2020, Hostim, výukové centrum SHS

Rekvalifikační kurz Zhotovitel hliněných staveb (MŠMT) včetně kvalifikačních učňovských zkoušek pro Českou republiku.