Blog

Hliněná podlaha a oltář v kapli Panny Marie Bolestné v Nesvačilce

Když se snoubí krása přírodních materiálů s energií věčného Ducha, vnímáme Boží dokonalost. Proč nevzít to, co Nejvyšší stvořil a dal nám k používání, a jednoduše bez zbytečných a složitých transformací z toho vytvořit něco, co nás k Němu přiblíží. Zkuste tu krásu zakusit i vy.

Jak je to se vzdušnou vlhkostí a hliněnými omítkami?

Nejznámější vlastností hliněných omítek je jejich schopnost spoluvytvářet optimální vlhkost vnitřního prostředí. Pokud někdo něco ví o hliněných omítkách, pak je to většinou povědomí o této jejich vlastnosti, ze které se stal mýtus. Jak to tedy skutečně je s hliněnými omítkami a jejich vlivem na vzdušnou vlhkost v interiéru?

Modernizace povrchů interiéru

I v zabydlených bytech a domech stojí za to si vytvořit krásné, příjemné a hlavně zdravé prostředí, pokud máte pocit, že to dosud nebylo ono. Přírodní materiály v čele s hliněnými omítkami a nátěry skýtají obrovské možnosti pro takovou modernizaci. Podívejte se na jednu z nich.

Jílové nátěry Coloratura

Přírodní pastelové barvy hebkého sametového vzhledu mohou být nenucenou součástí vašich domovů a pracovišť. Mohou se stát tím, co vám bude stále dodávat optimismus a dobrou náladu.

Dům s podsíní z Oskořínku

Závěrečná fáze rekonstrukce, 27.7. 2021 - 3.9.2021, Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem

Závěrečnou etapou letošních prací završujeme několikaleté dílo celkové rekonstrukce domu s podsíní z Oskořínku. Stavba byla přemístěna do skanzenu v Přerově nad Labem, kde byla v rámci možností za použití prastarých technologií uvedena do původního stavu bez závad.

Kurzy Ecvet SHS - Materiály

16.7.2021, 17:00 - 18.7.2021, 16:00, Hostim 93, 671 54 Hostim

Chcete porozumět podstatě materiálu? Chcete poznat, která hliněná směs je lepší na omítky a která na dusané zdi? Nebojíte se upatlat od hlíny? Pak je tenhle kurz přesně pro Vás!

Workshop předmětu HLS-KE Hliněné stavitelství

7.7.2021, 10:00 - 9.7.2021, 16:00, FA VUT Brno, Poříčí 273/5

Kurz je primárně zaměřený na kompletní řízení zakázky v hliněném stavitelství, včetně návrhu, harmonogramu a řízení lidských zdrojů.

Kurzy Ecvet SHS - Ekonomika - online

13.2.2021, 8:00 - 17:00, Poříčí 5, 639 00 Brno

Chtěli byste pracovat s hlínou, ale nevíte, kolik Vám za Vaši práci lidé zaplatí? Budete realizovat hliněné prvky a chcete vědět, kde nakoupit nejlevněji a jaká je obvyklá cena materiálu? Přijďte na náš jednodenní kurz a my Vám rádi poradíme! Poznejte hlínu!

Workshop hliněných konstrukcí

25.-27.9.2020, Brno, FA VUT

Závěrečné zkoušky NSK pro obor Zhotovitel hliněných staveb

6.-10.10.2020, Hostim, výukové centrum SHS

Rekvalifikační kurz Zhotovitel hliněných staveb (MŠMT) včetně kvalifikačních učňovských zkoušek pro Českou republiku.