Blog

Certifikovaný kurz "Hliněné omítky"

20. 4. 2023 16:00 - 23. 4. 2023 16:00, Hostim 93, 671 54 Hostim

Naučte se vše důležité o hliněných omítkách, o jejich jedinečných vlastnostech i zásadách jejich provádění. Vyzkoušejte si různé druhy a typy hliněných omítek.

Certifikovaný kurz "Hliněné materiály"

14. 4. 2023 16:00 - 16. 4. 2023 16:00, Hostim 93, 671 54 Hostim

Naučte se co nejvíce zajímavého o podstatě hliněných materiálů ve stavebnictví? O tom, jak připravit hliněnou dusanou stěnu, vrstvenou stěnu, hliněné cihly nebo omítky.

Realizace hliněných omítek na různé podklady

Je nepravdivou fámou, že na některé druhy stavebních podkladů, například na sádrokartonové desky nebo OSB desky, nelze hliněné omítky úspěšně aplikovat.

Konopné izolace

Unikátní vlastnosti hliněných omítek je vhodné doplnit výbornými tepelněizolačními vlastnostmi přírodních materiálů, zejména konopí. Pokud nechcete mít v podkroví v létě horko, je to nejlepší řešení. Zajišťujeme jak kompletní montáž tak i prodej konopných izolací. Do prosince 2022 nabízíme akční ceny konopné izolace před skokovým zdražením, které bude následovat.

Pozvánka na hliněný workshop

Využití hliněných materiálů a konstrukcí v moderní a komunitní ekologicky udržitelné výstavbě. Stavba kolumbária v Mořicích technologií hliněné dusané stěny.

11.7. a 15.7.2022, 9:00 - 19:00 - tematické přenášky
Fakulta architektury, VUT Brno, malá aula A118, Poříčí 93/7, Brno 639 00
12.7. až 14.7.2022, 8:00 - 17:00 - realizace hliněné dusané stavby kolumbária
hřbitov Mořice, 798 28 Mořice.

Certifikovaný výukový kurz "Hliněné materiály"

Chcete porozumět podstatě hliněných materiálů a naučit se vyrobit si vlastní hliněnou směs pro cihly, dusanou nebo nakládanou stěnu a omítky? Pokud si chcete pohrát s hlínou a dozvědět se přitom vše zajímavé o hliněných materiálech pro stavění a omítání, je tento kurz určený pro Vás.

Pátek 6.5.2022, 16:00 - neděle 8.5.2022, 16:00.
Hostim 93, 671 54.

Certifikovaný výukový kurz "Hliněné omítky"

Chcete si doma udělat hliněné omítky a zdravě bydlet? Máte možnost se to naučit a vše potřebné si prakticky pod odborným vedením vyzkoušet. Pokud byste se chtěli hlíně věnovat hlouběji a stát špičkovými profesionály v provádění hliněných omítek, je pro Vás právě tento kurz nezbytný.

Čtvrtek 26. 5. 2022, 16.00 - neděle 29. 5. 2022, 16.00.
Hostim 93, 671 54 Hostim.

Hlinatura Alba, bílá hliněná omítka

Hlinatura Alba, povznášející hliněná omítka překrásné přírodní bílé barvy. V provedení Alba S v ní kontrastně vynikají zlatohnědé kousky slaměné řezanky.Na uvedené realizaci je obklopena jílovými barvami Coloratura v odstínech cream a mint.

Dekorativní vápenná fasáda na přírodním domě

Domy z přírodních materiálů si zaslouží plně prodyšnou fasádu. Pro tyto účely je velmi vhodný náš systém vápenných fasád s dekorativním štukem Ornata barevně laděný k charakteru domu a jeho prvků.

Fasádní štuk Ornata - nové dekory

Hledali jsme plně difuzně otevřený vápenný fasádní štuk, který nebude fádní. Vytvořili jsme dekorativní štuk Ornata s mramorovou drtí. Vytváříme nové barevné kombinace fasádního štuku Hlinatura Ornata.

Je libo hliněný omyvatelný povrch?

Je libo hliněný omyvatelný povrch? Prosím, zkuste čistě přírodní jílovo-vápenné omítky Hlinatura Argica v mnoha barevných odstínech.

Design a dekorace, hra s přírodními materiály

Přírodní stavební materiály mají obrovský designový a dekorativní potenciál. Hrajeme si s nimi, dáváme jim svoji energii a tím vytváříme neopakovatelné otisky do okolního prostředí. Je to krásná kreativní práce, jejíž cílem je vytvořit něco, co bude pak rozdávat radost a příjemné pocity mnoha lidem.

Hliněné omítky a přírodní materiály pro renovace interiérů

Přírodní materiály jsou pro interiéry budov vhodné nejen pro svoji funkčnost, kdy se maximálně podílí na vytváření zdravého klimatu, ale také svojí vysokou estetickou hodnotou. Pohladí tak nejen naše tělo, ale i naši duši.

Hliněná podlaha a oltář v kapli Panny Marie Bolestné v Nesvačilce

Když se snoubí krása přírodních materiálů s energií věčného Ducha, vnímáme Boží dokonalost. Proč nevzít to, co Nejvyšší stvořil a dal nám k používání, a jednoduše bez zbytečných a složitých transformací z toho vytvořit něco, co nás k Němu přiblíží. Zkuste tu krásu zakusit i vy.

Jak je to se vzdušnou vlhkostí a hliněnými omítkami?

Nejznámější vlastností hliněných omítek je jejich schopnost spoluvytvářet optimální vlhkost vnitřního prostředí. Pokud někdo něco ví o hliněných omítkách, pak je to většinou povědomí o této jejich vlastnosti, ze které se stal mýtus. Jak to tedy skutečně je s hliněnými omítkami a jejich vlivem na vzdušnou vlhkost v interiéru?

Modernizace povrchů interiéru

I v zabydlených bytech a domech stojí za to si vytvořit krásné, příjemné a hlavně zdravé prostředí, pokud máte pocit, že to dosud nebylo ono. Přírodní materiály v čele s hliněnými omítkami a nátěry skýtají obrovské možnosti pro takovou modernizaci. Podívejte se na jednu z nich.